Čtení nejen na dovolenou

17.08.2015 10:04

I v srpnu pro Vás máme několik inspirací v podobě nových knížek z nakladatelství Metafora. 

 

Laura Joh Rowlandová: Šógunova dcera

 

Nešťastné náhody, nebo vraždy? Detektiv, nebo pachatel? Sano Ičiró má před sebou nejtěžší případ... Další pokračování oblíbené série detektivek se starého Japonska.

 

Šógunova dcera Curuhime umírá s tváří zohavenou neštovicemi. Brzy se však objeví pochybnosti. Byla její smrt přirozená? Šógun se ale víc zajímá o svého syna a dědice, mladíka jménem Jošisato, o jehož existenci donedávna neměl tušení. A jak by také mohl, když jde o další úskok známého intrikána Janagisawy. Sano Ičiró, jeho dávný nepřítel, tvrdí, že skutečným mladíkovým otcem je právě Janagisawa..

 

Události však náhle naberou nečekaný spád. Hoří! Rezidence šógunova následníka Jošisata lehne popelem. Na spáleništi zůstanou jen k nepoznání ohořelá těla. Z Jošisatovy vraždy je však vzápětí obviněn Sano. A odsouzen k smrti s celou rodinou, i se svou ženou Reiko, která právě čeká třetí dítě. Zdá se, že jejich osud je zpečetěn...

 

Autorka Laura Joh Rowlandová nás opět uchvátí mistrně vykreslenou atmosférou dávného Japonska, dvorských intrik a třesku samurajských mečů. A nechybí ani špetka tajemna a mystiky, protože ne všichni nepřátelé nutně musejí být z masa a kostí.

 

O autorce

 

Laura Joh Rowlandová vyrostla v USA, ve státě Michigan, kde také vystudovala vysokou školu a získala titul bakalářky v oborech mikrobiologie a hygiena. Její exotické kořeny - je vnučkou čínských a korejských přistěhovalců - ji ale zřejmě předurčily k jiným věcem, takže se stala vynikající a nesmírně populární autorku napínavých románů z dávného Orientu. V nakladatelství Metafora je Šógunova dcera již osmnáctým autorčiným titulem.

 

 

Kniha Šógunova dcera vyšla v srpnu 2015 v nakladatelství Metafora

 

Přeložil Viktor Faktor, ISBN 978-80-7359-462-6, běžná cena: 329,00 Kč

 

 

Judy Hallová: Kameny od A do Z 3

 

Autorka Judy Hallová vyhověla četným prosbám nadšených čtenářů a připravila třetí pokračování své skvělé krystalové encyklopedie.

 

Nová generace kamenů k léčení a duchovní alchymii, další díl oblíbené encyklopedie léčivých krystalů.

 

Po dvou nesmírně úspěšných knihách o léčivé, ochranné a obecně prospěšné moci kamenů přichází autorka s třetím pokračováním svého „krystalového bestselleru". Nová doba si žádá nové kameny, nové přístupy, nové cesty.

 

Tato knižní klenotnice proto nabízí množství dosud neznámých kamenů, neobvyklých kombinací a vzácných minerálů, jejichž esoterické účinky zatím nikde jinde nebyly popsány. Jsou to kameny nové generace obdařené vysokými vibracemi, které mohou přispět k uzdravení těla, povznesení ducha i léčení Země.

 

Podrobný průvodce světem vzácných kamenů vám prozradí také tajemství krystalových lebek a krystalových bytostí, poradí, jak nejlépe kameny vybírat, jak se o ně starat a jak připravovat drahokamové esence. Naučíte se rovněž pracovat s „novými" čakrami, o nichž jste možná dosud neměli tušení.

 

Kniha Kameny od A do Z 3 vyšla v srpnu 2015 v nakladatelství Metafora

 

Přeložil Lumír Mikulka, ISBN 978-80-7359-438-1, běžná cena: 399,00 Kč

 
 

Jacq Christian: Nefertiti - Sluneční stín

Je to více než tři tisíce let... a její příběh nepřestává fascinovat. Neuvěřitelný osud nejkrásnější egyptské královny.

 

Nefertiti. Legendární královna, jejíž krása díky známé barevné bustě překonala věky. Kdo vlastně byla tato výjimečná žena? Dochované písemnosti a archeologické nálezy napovědí mnohé, ale dokáže vědec nahlédnout přes propast času až do lidských srdcí? Poodhalit tajemství dávných vášní? Každý určitě ne, ale egyptolog Christian Jacq je současně romanopiscem, takže čtenáře čeká neobyčejný příběh.

 

Intriky, nebezpečí, zrádci i spojenci, láska a ohromná vize, která předběhla svou dobu natolik, že musela skončit neúspěchem. Legenda o králi, který si svou vyvolenou našel podle střevíčku, která přetrvala až do moderních pohádek. To všechno v knize najdete.

 

Přijměte tedy pozvání do Achetatonu, Slunečního města, do jeho chrámů, paláců a zahrad... a nechte se okouzlit milostným příběhem Achnatona a Nefertiiti, dvojice, jejíž mystické vášnivé spojení změnilo chod dějin.

O autorovi
 

Jacq Christian se narodil v roce 1947. Už ve třinácti letech propadl dvěma vášním – starému Egyptu a psaní. S tou druhou začal hned, takže v roce 1965, kdy mu bylo osmnáct let, měl na kontě už osm knih. Aby se mohl plně věnovat i té druhé, vystudoval na Sorbonně egyptologii a archeologii.

 

Ve svém díle a bádání se zaměřuje především na vládu Ramesse II., ale i ostatním dějinným obdobím starého Egypta. Je zakladatelem Ramessova institutu, který se zabývá fotografickou dokumentací Egypta se zaměřením na vykopávky a památky. Napsal mnoho populárně naučných publikací a historických románů, v nichž dokáže čtivě spojit fakta s literární fikcí. Prvního většího úspěchu dosáhl s knihou Egypťan Champollion (1987). V letech 1995–1997 napsal pentalogii o Ramessovi II., která vyšla ve čtyřiceti pěti zemích. Je ale také autorem tetralogie o Wolfgangu Amadeu Mozartovi.

 
Pod pseudonymy Christopher Carter a J. B. Livingston napsal několik detektivních románů.

 

Již přes čtyřicet z jeho knih vyšlo v českém překladu.

 

Kniha Nefertiti - Sluneční stín vyšla v červenci 2015 v nakladatelství Metafora

 

Přeložila Magdaléna Sládková, ISBN 978-80-7359-447-3, běžná cena: 299,00 Kč

 

Anketa

O kterou z knížek byste si rádi zasoutěžili?

Laura Joh Rowlandová: Šógunova dcera (29)
59%

Judy Hallová: Kameny od A do Z 3 (9)
18%

Jacq Christian: Nefertiti - Sluneční stín (11)
22%

Celkový počet hlasů: 49