Chytré knihy pro děti

08.10.2012 11:42

(KHAV, Grada Publishing)

Se začátkem školního roku vyšla ve vydavatelství GRADA řada krásných a chytrých knížek pro děti.

Se synem jsme začali číst "Chytré pohádky", což je naprosto úžasná a nenásilná forma, jak děti naučit něco o současném skutečném světě. Nevím, jak Vás, ale mě se ponaučení z pohádek, které se čítaly nám, nijak zvlášť moc nelíbilo... třeba že se může stát, že rodiče zavedou své děti do lesa a tam je nechají, v jiné verzi se tedy děti chudinky aspoň zcela nevinně ztratí, pak ale bez dovolení loupou perník z cizí chaloupky a jsou za to docela krutě potrestané - ano, měly se asi nejdřív dovolit a ta ježibaba by je určitě zavřela do chlívku tak jako tak, ale že je správné vzít spravedlnost do svých rukou a hodit babu do pece, to je na mě trochu síla.

Chytré pohádky takové nejsou. Přitom zůstávají pohádkami - odhoďte předsudky a nemyslete si, že jen co bylo napsáno za starých dávných časů, je to pravé, romantické.

Děti jsou vnímavé a například náš syn žádnou dřívější pohádku nehltal tak, jako ty, co čteme teď. Je mu pět, je hladový po vědění - samozřejmě má rád Bořka stavitele a televizní Ninja faktor, ale pohádka o tom, jak to vlastně funguje uvnitř bankomatu, mu přináší hromadu nových informací, které chce hned předávat dál - je to něco nového, na co ho zatím nenapadlo se zeptat. A teď mu to moucha Blanka všechno pěkně vysvětlila.

Nebojte, o ty veselé hlášky, které nás velmi baví, když děti z neznalosti dělají závěry dle svých pozorování světa, nepřijdeme. Menší děti nás určitě zase něčím obveselí, jako před časem jedna holčička, která řekla své babičce: "to je zajímavý, že všichni musí chodit pro peníze do práce a ty chodíš do bankomatu" :-)

Každá knížka má 88 stran, pevnou vazbu, hezké obrázky a stojí 199 Kč.

Přejeme příjemné počtení!

Katka a Míra Havlovi

 

Anotace vydavatele:

Chytré pohádky z lesní mýtinky

Zvířátka ve světě ekonomie, autoři: Eva a Michal Skořepovi

Budou umět lesní zvířátka dodržovat pravidla, na kterých se společně dohodla? Jeden od druhého se učí, jak společně žít. Možná se od zvířátek přiučíme i my – třeba proč se nemá krást, kdy je lepší spojit síly s ostatními a práci si dobře rozdělit nebo třeba, jak užitečné je dávat si pozor na nepoctivce a jak se správně starat o svůj majetek.

Koupit knihu >>

 

Chytré pohádky z městské zahrádky

Zvířátka ve světě financí, autoři: Eva a Michal Skořepovi

Zvířátka ve městech pozorují lidské hemžení. Mohou se od nás něčemu přiučit? Možná jim vrtá hlavou, proč si tak často předáváme ty malé barevné papírky, kterým říkáme peníze, proč strkáme do bankomatu barevné plastové kartičky nebo třeba, jak se rozhodujeme, jestli si něco koupíme na dluh nebo si na to raději našetříme.

 Koupit knihu >>