Chybí nám důvěra?

18.02.2013 10:29

(Age Management)

Chybí nám důvěra! - hlásá titulka nového vydání časopisu AGE MANAGEMENT. Důvěra, etika a odvaha...

"Je tu spousta závisti," říká v exkluzivní rozhovoru Eliška Hašková Coolidge: "Místo aby se lidé zabývali závistí, měli by se starat o to, co 'já mohu udělat'."

Pokud by se tyto základní hodnoty učili v dětství, nepotýkali bychom se dnes s některými problémy, které naši společnost trápí. Nemuseli bychom vysvětlovat mladým manažerům, že by se mohli od těch starších něco naučit. Nebylo by nutné dělat reklamní kampaně na změnu nepříznivého obrazu seniorů v očích veřejnosti. Obraz důstojného aktivního stáří by byl u nás naprosto samozřejmou realitou, a ne vzdálenou budoucností.

"Prezident Jefferson, který byl třetím prezidentem Spojených států a pradědečkem mé dcery přes šest generací, jednou napsal, že 'naše mladá demokracie může mít ty nejlepší zákony a tu nejdokonalejší ústavu, ale pokud selžou způsoby, selže jak ústava, tak zákony'," citujeme dále z rozhovoru s Eliškou Haškovou Coolidge, která pracovala v Bílém domě jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů.

 

AGE MANAGEMENT

Únorové vydání časopisu o personalistice, pracovním trhu, moderních metodách řízení práce, aktivním stárnutí a mezigenerační toleranci se v hlavním tématu soustředí na rodinné firmy. V jejich rukou se v současnosti nachází přibližně 80 procent světového podnikání. V Německu například převládá názor, že "ne rodina, ale rodinná firma je základ státu". O tom, že age management je spíše evropská záležitost, hovoří v čísle Seppo Laine, který pracoval více než dvacet let ve finské organizaci na podporu obchodu Finpro a nyní je nezávislým poradcem.

První letošní vydání časopisu AGE MAMANGEMENT v elektronické podobě najdete na www.age-management.cz.