Čerstvé šťávy může dělat každý

25.08.2015 15:30

Myšlenku pro tento článek jsem si vypůjčila v kresleném filmu Ratatouille, kde slavný šéfkuchař Gusteau prosazoval myšlenku, že vařit může každý. Příprava čerstvých šťáv sice není založena na vaření, ale jsem přesvědčena o tom, že Gusteauvo heslo zde bude v přeneseném slova smyslu platit také a dvojnásob pokud si vezmete na pomoc knihu Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny.

 

Syrová zeleniny pro člověka představuje nejúčinnější, nejkoncentrovanější a na živiny nejbohatší stravu. Tento životní styl je jednoduchý, snadno zvladatelný a čistý.

 

Sarah Cadji: Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny

Pravidelné pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv je pro lidské tělo blahodárné a k nezaplacení. Kniha pomůže i úplným „džusovým" začátečníkům stát se mistry. Dozvíte se, co všechno budete k výrobě potřebovat, které ovoce a zeleninu vybrat, jaké druhy jsou nejvhodnější pro výrobu čerstvých nápojů. Zjistíte, že příprava čerstvých a šťavnatých ovocných i zeleninových pochoutek je hračka.

 

Ranní snídaňový elixír vás nakopne do náročného dne, polední koktejl dodá energii, večerní sklenka uklidní a zbaví stresu. Dopřejte si blahodárné čerstvé pochoutky ze špenátu, jablek, avokáda, lesních plodů, mrkve, oříšků, papáji, okurek a dalších úžasných plodin.

 

Inspirujte se autorkou Sarah Cadji. Když se ocitla ve stavu, kdy díky nemoci a vyčerpání už téměř nemohla vstát z postele, rozhodla se vzít zdraví do vlastních rukou, a z těch nejlepších receptů sestavila knihu.

 

Naučíte se připravit si:

  • čerstvé džusy
  • smoothies
  • nápoje pro revitalizaci, dobytí energie, hubnutí či lepší pleť
  • koktejly jako plnohodnotnou součást denního stravování
  • ořechová mléka a másla
  • malé ranní panáky, jimiž nastartujete den

 

 

Kniha Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny vyšla v srpnu 2015 v nakladatelství Metafora

 

Přeložila Eva Fuková, ISBN 978-80-7359-463-3, běžná cena: 299,00 Kč


 

Ukázku z této knihy si můžete přečíst zde.

 

O autorce

Sarah CadjiSarah Cadji pracovala deset let v oblasti finančnictví. Dokud neonemocněla. Chodila od doktora k doktorovi, brala hromady léků a zkoušela jednu dietu za druhou. Nic nezabíralo. Pak se začala zajímat o léčivé účinky čerstvých zeleninových a ovocných šťáv. Kromě toho, že si je každý den dopřávala, se ponořila do studia jejich vlastností a blahodárných účinků na zdraví.

„Probouzela jsem se vyčerpaná, celý den jsem trpěla žaludeční nevolností a navíc jsem začala mít deprese. Ráno jsem vůbec neměla energii a sílu vstát z postele a moje tělo jako by se proměnilo v neživý kus hmoty," vypráví autorka. Pak ale radikálně proměnila svůj přístup ke stravování i k životu. „Po roce jsem byla plná života, soustředěná a šťastná. Zeleninové šťávy zásobovaly mé tělo koncentrovanými výživnými látkami a cítila jsem se nabitá energií, připravená postavit se s nezměřitelnou vnitřní silou světu."

Opustila své původní zaměstnání a v Londýně si otevřela svůj první „zdravý bar", ve kterém se podávají čerstvě vylisované šťávy z ovoce a zeleniny. Dala mu jméno Roots & Bulbs – čili něco jako Kořínky a cibulky. Samozřejmě jde jen o veselou nadsázku a hosty tam žádné lisované kořínky nečekají. Místo toho se nabízejí čerstvé a šťavnaté pochoutky ze špenátu, jablek, avokáda, lesních plodů, mrkve, oříšků, papáji, okurek a dalších úžasných plodin. 

 


Šťavnatá fotosoutěž o knihu Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny

Připravte svůj oblíbený letní nápoj z ovoce a zeleniny (limonádu, čaj, džus, prostě, co je vám milo), vyfoťte a pošlete nám fotografii.

Nezapomeňte svůj nápoj také pojmenovat!!! Čím originálnější název, tím větší šance na výhru.

Soutěž bude mít deset výherců a trvá až do konce srpna.

Bližší info k soutěži najdete na stránkách nakladatelství Metafora

 

Výherci soutěže byli vyhlášeni na stránkách pořadatele. Srdečně gratulujeme!

 

(Pořadatelem této soutěže není web www.pracujici-mama.cz)

 

Čtenářská soutěž o knihu Šógunova dcera

V minulém týdnu jsme Vás v anketě vyzvali k hlasování, o kterou knihu budete chtít soutěžit. Vítězem ankety se stala kniha Laury Joh Rowlandové: Šógunova dcera. Více informací o knize a anketu najdete v článku Čtení nejen na dovolenou.

 

 

Výhercem se stane jeden autor správných odpovědí na následující tři otázky, který stihne zaslat odpověďi včetně svého jména a adresy do 31. 8. 2015 na pracujici.mama@gmail.com s předmětem DCERA.

 

  1. Jak se jmenuje hrdina filmu Ratatouille, kterému se říká Kuchaříček?
  2. V jakém žánru je zařazena kniha Šógunova dcera na stránkách nakladateství Metafora
  3. Kolik Kč zaplatíte (bez poštovného) za 3 kusy knih Šógunova dcera na stránkách nakladateství Metafora?

 

Výherce bude vybrán tak, že počet správných odpovědí bude vydělen dvěma a výsledné číslo určí výherní mail. Maily budou srovnány dle času doručení. V případě, že výsledkem nebude celé číslo, bude výherní pozice nejbližší vyšší. (Např. Bude-li správných odpovědí 53, bude výhercem 27. mail se správnou odpovědí.)

 

Výhercem této soutěže se stala paní Marcela Dubinová z Kvasic. Srdečně gratulujeme!

 

Zdroj informací a obrázků: nakladatelství Metafora