Bzzzzzzzz...

29.07.2020 21:04

V Severní Americe řádí nezvladatelná hejna muchniček! Právě zde totiž propukla epidemie nevídaných rozměrů a hrozí, že se tento zákeřný hmyz rozšíří postupně do celého světa! Pomoci zachránit ho může kdokoliv, kdo má dostatek odvahy a chytrý telefon!


 

Květoslav Rezekvítek je světoznámá kapacita v botanice, také velký cestovatel a dobrodruh! Říká se o něm, že je výjimečná osobnost, která zasvětila celý svůj život botanice. Právě přiletěl ze Severní Ameriky, kde jsou muchničky opravdu vážnou hrozbou. Tato ohavná stvoření tam již mají na svědomí bezpočet lidských životů a zdá se, že je v jejich dalších útocích nic nezastaví... to se ale velmi pletou, protože Kvěťa se nikdy nevzdává!


 

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s expozicí Botanické zahrady Teplice. Stačí mít pouze k dispozici chytrý telefon, v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Bzzzzzzzz...“. Aplikaci s hrou je možné stáhnout také přímo v botanické zahradě, kde je k dispozici WiFi, přes QR kód nebo odkaz qr.geofun.cz/565.


Ředitel botanické zahrady Petr Šíla k nové hře dodává: „Věříme, že tento počin uvítají zejména školy a rodiny s dětmi a hra jim umožní prohlédnout si naše expozice zábavnou a interaktivní formu. Hra navíc využívá populární technologii rozšířené reality.“
 

Hru je možné odehrát kdykoliv během otevírací doby botanické zahrady. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň 1 hodinu času a vzít si sebou vlastní sluchátka, aby bylo možné pokyny průvodce poslouchat bez nutnosti číst je z displeje. V rámci hry budou návštěvníci plnit různé zábavné úkoly a kvízy, aby ve svém poslání uspěli a pomohli Kvěťovi zachránit celý svět!


 

O Geofunu

GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

GEOFUN v sobě spojuje 4 populární záležitosti:

  • zážitky
  • cestování
  • poznávání

… a to vše zdarma v 

  • chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

 

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

 

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (body) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráči tak mohou vzájemně porovnávat své úspěchy a v mnoha hrách mohou své skóré opakovaným hraním zlepšit.

 

Očima pracující mámy

S Geofunem si hrajeme jako rodina již od roku 2014. Na aplikaci se mi líbí, že mi na různých místech v naší vlasti nachystá zábavu a jediné, co musím udělat já, je stáhnout si hru do mobilního telefonu. Naše první hry jsme absolvovali v Litomyšli, která je pro naši rodinu srdeční záležitostí, a proto se sem pravidelně vracíme. Absolvovali jsme i geosrandu na kole, ale stále jich máme většinu před sebou. 

 

Zdroj informací a obrázku: geofun.cz