Buďte vidět i ve tmě

16.02.2015 21:43

Milujete jízdu na kole? Využíváte bicykl po většinu roku k přesunu do zaměstnání nebo pěstujete cyklistiku jako sport? Pokud jste si odpověděli alespoň jednou ano, nenechte si ujít náš tip na zvýšení Vaší viditelnosti. 

 

Ačkoli mám spoustu let řidičský průkaz a dokonce i osobní automobil, nejčastěji se dopracuji do práce na kole. Svižným tempem je to cca deset minut přesunu zejména po čtyřproudové silnici. Pohybem nastartuji metabolismus, mám pocit, že dělám něco pro své zdraví a zároveň šetřím za pohonné hmoty. Proč tedy ušetřené prostředky neinvestovat zpět. Po pořízení cyklistické bundy a ponča na řadu přišly reflexní nalepovací pásky na kolo, které jsem si objednala přes internet. 

 

První výhodou této objednávky byla jasná cena a navíc bez poštovného – jak jinak, když prodávajícím byl server postovnezdarma.cz. Zaujaly mne ilustrační fotografie i příznivá cena – 75 Kč za 8 pásků, které jsou určeny k přilepení na bicykly s kotoučovými brzdami. 

 

Pro ty z Vás, které váhají nad tím, který typ brzd mají na svém kole, doporučuji před nákupem kontrolu. Já jsem ji neprovedla a až následně jsem zjistila, že pro mé kolo s dynamem a čelisťovými brzdami (tzv. véčky) tento reflexní prvek nepoužiju. Gumové špalíky brzd by reflexní pásky mohly strhnout, stejně jako dynamo. V horším případě by brzdy při nutnosti brždění nemusely zafungovat. 

 

Barva pásek nelze dopředu vybrat. Mě přišly v červené barvě. Pásek je 75 mm široký a cca 20 centimetrů dlouhý. Pásek je mírně prohnutý a je vhodný zejména pro velká kola. Po nastříhání by zřejmě šel použít i na dětský bicykl. 

 

 

 

Samolepky dobře odrážejí světlo a dá se tedy předpokládat, že budou dobře využitelné k jejich účelu. I díky tomuto faktu se mi je nepodařilo příliš dobře vyfotografovat. 

 

Pokud budete chtít polepit obě strany kola, můžete buď zvolit variantu polepu na dvou místech anebo budeme muset objednat více balení. Na celé kolo by mělo stačit 4 až 5 balení. 

 

Shrnutí 

+ Příznivá cena 

+ Poštovné zdarma 

- Nemožnost vybrat barvu 

- Omezená použitelnost – pouze pro bicykly s kotoučovými brzdami 

- Delší doba doručení (téměř dva měsíce) 

 

Ačkoli jsem produkt sama nevyužila díky jinému typu brzd, věřím, že jiným poslouží dobře. Uvítala bych možnost zvolit si barvu, zvlášť pokud má uživatel zájem o různou kombinaci barev a nebo naopak pouze o jednotnou barvu. I přes delší dobu dodání mohu nákup na www.postovnezdarma.cz doporučit.

 

Bohumila