Bella figura - kniha jako stvořená na dovolenou

04.07.2018 10:17

Představte si slunečný den, teplé paprsky vás šimrají na nose, zatímco jíte skvělou chladivou zmrzlinu a na stole před vámi se pomalu rozpouští led v báječném drinku. A k tomu se vydáte na imaginární cestu do Florencie na stránkách nové knihy.

 

Kamin Mohammadi: Bella Figura: Jak žít, milovat a jíst po italsku

Mladá žena přijíždí do Florencie najít nový životní cíl a novou lásku…

 

Pokud vás okouzlily Jíst, meditovat a milovat či Francouzky  netloustnou, tato kniha vás určitě dostane. Najdete v ní vše, co Florencie nabízí – jídlo, víno, lásku, přátelství, eleganci, zdraví, spiritualitu a v neposlední řadě také nápadité recepty na skvělá italská jídla. Každému přináší inspiraci, jak radostně žít.


Kamin Mohammadi opustila stresující zaměstnání v Londýně. Se zlomeným srdcem, nešťastná, nespokojená sama se sebou přijíždí do Florencie, kde jí přítelkyně po dobu jednoho roku přenechala starý dům. Během 12 měsíců objevuje Kamin krásu a radosti každodenního života. Postupně se učí žít jinak a vnímat každou chvíli všemi smysly. Pořádně se zamiluje, odmiluje, aby nakonec znovu propadla lásce, zbavuje se nadbytečných kilogramů, získává ležérní nadhled a sebejistotu.

 

Kniha Bella Figura: Jak žít, milovat a jíst po italsku vyšla v nakladatelství Metafora.

ISBN: 978-80-7359-566-1, 272 stran, doporučená cena: 299 Kč

 

Nenechte si ujít možnost přečíst si ukázku z knihy.

 

Ohlasy na knihu ze zahraničí

V této kouzelné knize postavené na směsici svépomocných rad a vzpomínek… Mohammadi zachycuje množství báječných aspektů italského životního stylu. 

Publishers Weekly 

Okouzlující vzpomínka na vlastní proměnu… zpestřená nabídkou nápaditých receptů a tipů na životní styl bella figura. Kniha je moderní pohádkou postavenou na zem, oslavující životní změnu a všechny půvabné italské zvyky. 

Kirkus Reviews


Tahle knížka je pro mě ideálním způsobem, jak cestovat zabořená do křesla: vtáhne do děje, je chytrá, svůdná a zábavná. V Bella figura nás Kamin Mohammadi přenese na rok do Florencie, kde s ní prožijeme zkušenost, která jí zcela proměnila život. Popisuje konkrétní kroky, jimiž můžeme dostat italský šarm do svého života. Je to milé připomenutí, že bychom měli zpomalit, rozhlédnout se kolem, vnímat chutě a vůně, naslouchat a otevřít se novým možnostem.

americká spisovatelka Stephanie Danler

O autorce

 

Kamin Mohammadi (*1969) se narodila v Iránu a v deseti letech s rodinou emigrovala do Velké Británie. Je novinářka a cestovatelka. Přispívá do britských i mezinárodních novin a magazínů, jako např. The Times, The Financial Times, Harper´s Bazaar, Marie Claire a The Guardian.

 

V roce 2018 byla za svou novinářskou práci, autorskou tvorbu i aktivní postoj a osvětu v otázce dodržování lidských práv v Iránu nominovaná do užšího výběru na cenu FWA (Formidable Women Award) v kategorii Inspirativní osobnost, kterou organizuje britský internetový časopis Intelligent Magazine.

 

Je spoluautorkou průvodce Iránem vydavatelství Lonely Planet. V současnosti žije v Itálii.

 

 

Bella figura nám ukazuje, jak udělat každý aspekt života taky krásným, jak jen může být.

 

Karin Mohammadi

 

Zdroj informací a obrázku: nakladatelství Metafora

 

Bella figura nám ukazuje, jak udělat každý aspekt života taky krásným, jak jen může být.

 

Karin Mohammadi