Beletrizovaný životopis Edgara Allana Poea

30.01.2015 15:17

Zakázaná láska k autorovi Havrana může být nebezpečná... 

 

Píše se rok 1845. Edgar Allan Poe, autor Havrana a jiných temných básní i strašidelných příběhů, je hvězdou newyorské společnosti. A zatímco New York, posedlý vším senzačním, se zamiloval do něho, slavný spisovatel propadl zničující lásce k nesmělé básnířce Frances Osgoodové. Bohužel je však ženat, se svou vlastní sestřenicí, Frances je zase vdaná za malíře, zaneprázdněného věčnými milostnými aférami. Přijměte pozvání do časů, kdy se po Broadwayi projížděly kočáry a v salonech zbohatlíků se pod světly plynových lamp předváděly luxusní róby, recitovala poezie a probíraly všemožné skandály.

 

 

„Fascinující, sugestivní výlet do rozervaných duší z dob rozkvětu americké literární společnosti.“ 

 

Frances je proti svým citům bezmocná... a nedokáže se bránit ani zničujícímu veřejnému mínění, když jejich láska vyjde najevo. Ocitá se na nebezpečném území a brzy zjistí, že nejde jen o pověst, ale přímo o život. 

 

Těžce nemocná Poeova žena se svého muže nechce za žádnou cenu vzdát ... Jako bychom se ocitli v jedné z hororových povídek hlavního hrdiny... 

 

„Každičká stránka nabitá dějem... Čtenáři, kteří si zamilovali Pařížskou manželku Pauly McLainové, příběh o životě a láskách Ernesta Hemingwaye, si teď mohou vychutnat další román plný historických skandálů, vášní, tragiky i romantiky ."

 

Kniha Mrs. Poe vyšla v nakladatelství Metafora. K dostání je u všech dobrých knihkupců nebo na stránkách vydavatelství. Doporučená cena je 379 Kč.

 

O autorce

Lynn Cullenová je uznávaná autorka více než patnácti knih pro děti a mladé čtenáře, se narodila v roce 1955 ve Fort Wayne v Indianě. Na Indianské univerzitě pak obdržela titul bakaláře v oboru školství. Po ukončení studií se vdala a přestěhovala se do Atlanty, kde strávila několik let péčí o svoji rodinu. Jen co však děti odrostly, začala se věnovat dobrovolnické práci ve školní knihovně a její nadšení pro dětskou literaturu se rozhořelo naplno. Brzy poté začala vycházet řada jejích knih pro mládež. „Spisovatelkou jsem si přála být už od nejútlejšího věku," vypráví. „Stále si pamatuju na svůj první příběh, který jsem napsala v pěti letech – bylo to o medvědovi, který se hrozně přecpal medem. Pokládala jsem ho tenkrát za naprosto úžasný." Roku 2010 vydala Lynn svou první knihu pro dospělé, historický román zasazený do období španělské renesance a nazvaný Creation of Eve (Stvoření Evy). Vzápětí se za ni dočkala velkého uznání a celé řady pochvalných recenzí. Téhož roku byla její kniha pro mládež I am Rembrandt's Daughter (Jsem Rembrandtova dcera) zařazena na seznam děl známý pod názvem „25 knih, které by si měli přečíst mladí obyvatelé Georgie“.

 

Zdroj informací: nakladatelství Metafora