Autogramiáda knihy Radčina kuchařka bez lepku

19.11.2015 16:00

Přijměte prosím pozvánku na autogramiádu Radky Vrzalové a její kuchařky Radčina kuchařka bez lepku se spoustou rad a receptů i bez mléka a vajíček.

 

Místo konání:                     Knihkupectví Zlatý klas, Lannova třída 3, České Budějovice

 

Datum:                                    19.11.2015 16,00-18,00 

 

 

Pro ty, kteří to mají na autogramiádu daleko přidává Radka Vrzalová alespoň jeden nový recept, který v knížce nenajdete .....

 

 

Ořechový dort na autogramiádu kuchařky - bez lepku, bez kukuřice a sóji

 

 Připraven na podávání při autogramiádě kuchařky - vláčný ořechový dortík s fresh krémem ze zakysané smetany a mléčné kvalitní čokolády. Vlašských ořechů se letos urodilo moc a moc.... A protože je mouka z čerstvých letošních ořechů doplněna směsí Bake and Cake od Adveni neobsahuje ani kukuřici ani sóju, díky agávovému sirupu je opravdu lehoučký jako vánek...


Těsto:
 

3 vejce celá + 1 žloutek
100 ml agávového sirupu
100 ml řepkového nebo ořechového oleje
1 káv. lžička vanilkového extraktu
100 ml mandlového mléka
100 g mléčné sekané čokolády
150 g mletých vlašských ořechů
2 polévkové lžíce jablečné vlákniny
150 g Bake and Cake Adveni
1/2 kypřícího prášku bez lepku Labeta
na špičku nože jedlé sody
 

Krém a dohotovení:
 

rozpuštěná mléčná čokoláda 150 g po zchladnutí rozmíchána se 150 ml zakysané krémové smetany, půlky vlašských ořechů na ozdobu.
 

Forma na dort s odnímatelným obvodovým kruhem o průměr 20 cm, trocha tuku na vymazání, pečící papír

 

Postup:


1. Vejce a žloutek vymixujeme s agávovým sirupem a vanilkovým extraktem do světle žluté pěny, přilijeme olej vymixujeme, přilijeme mandlové mléko a opět vymixujeme. Formu si lehce vymažeme tukem a vyložíme pečícím papírem (díky tuku nám papír krásně přilne k formě). Troubu předehřejeme na 175°C.
2. Ve vedlejší misce si smícháme mleté ořechy s moučnou směsí, jablečnou vlákninou, kypřidlem a sodou. Ořechovo - moučnou směs přidáme k vaječné pěně a opatrně promícháme, přidáme nasekanou čokoládu. Těsto vlijeme do připravené formy a pečeme cca 25 minut při 175°C a posledních 10 minut můžeme zvýšit na 180°C (záleží na Vaší troubě, každá peče trochu jinak). Dort necháme 10 minut chladnout ve formě na mřížce. Pak opatrně odstraníme obvodový rám a spodní díl a necháme na úplně zchladnout s papírem na mřížce.
3. Rozpustíme opatrně mléčnou čokoládu a po zchladnutí vymícháme metličkou se zakysanou smetanou hladký krém. Vychladlý dort neprořezáváme, pouze opatrně přesuneme na talíř (pomocí dvou dlouhých širokých nožů) a povrch a boky potřeme čokoládovým krém. Zdobíme půlkami vlašských ořechů a necháme v lednici zatuhnout.

 

Zdroj informací a obrázku: facebook Radka Vrzalová