Alenka chce být lékařkou!

27.01.2019 20:51

Kde máme srdce? Jak se měří tep? Proč dědečkovi vržou klouby? Můžeme slyšet myšlenky? Jak vzniká hlas? Alenka chce být lékařka, a tak hledá odpověď na každou otázku o lidském těle. Hledejte s ní! Bude to zábavné poučení. V ilustrované knížce se mladší děti prostřednictvím příběhů, hádanek a doplňovaček dozvědí základní informace o lidském těle.

 

Zuzana Pospíšilová: Alenka lékařka

Alenka má jasno! Až vyroste, bude lékařka jako její maminka. Jednou si půjčí maminčin stetoskop a začne objevovat tajemství lidského těla. Připojte se k Alence, přečtěte si její příhody a poznejte, jak dýcháme, trávíme, myslíme a pohybujeme se. Dozvíte se také, jestli jsou slyšet myšlenky a jak vzniká řeč.


Knížka plná barevných ilustrací, obrázků, hádanek a doplňovaček poskytuje předškolákům a mladším školákům základní informace o lidském těle.

 

Knihu ilustroval Drahomír Trsťan.

 

Kniha Alenka lékařka vyšla 21. ledna 2019 v nakladatelství Grada.

 

80 stran, ISBN: 978-80-271-0539-7, doporučená cena: 199 Kč

 

Ukázka z knihy

 

O autorce

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

 

V roce 2005 začala publikovat knižně a dodnes je jednou z nejaktivnějších autorek píšících pro děti. Jen v nakladatelství Grada vydala téměř sedm desítek titulů, z nichž nejúspěšnější jsou zatím série Kouzelná třída a edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé.

 

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.


Tip redakce pracující mámy

Za několik dní budou školáci dostávat pololetní vysvědčení. Tuto knižní novinku zejména doporučujeme jako dárek pro žáky na prvním stupni. 

Aktuálně je v e-shopu Grada na knihu sleva 20% a navíc si k nákupu můžete vybrat další titul z kategorie dárky k nákupu zdarma.

 

Zdroj informací, obrázků a ukázky: nakladatelství Grada