"Alchymista" - pro potěšení i pro dobrou věc

18.06.2012 14:39

(NRVV) Norbert Peticzký - talentovaný, pracovitý a také velmi citlivý a zodpovědný. Tak bychom mohli charakterizovat mladého zpěváka Norberta Peticzkého, který právě nyní vydává své debutové album Alchymista. Výtěžek 450.000.- z prodeje 2500 ks CD Norbert věnuje nadaci pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná.

Křest alba se konal 3.5.2012 v 19:30 v Angels Café na Vinohradské 30 v Praze 2 a kmotrovství alba se ujala modelka Vlaďka Erbová, fotografka a partnerka Jana Saudka Pavlína Hodková, olympionik Petr Koukal a moderátor Honza Musil. Norbert v se jako interpret a skladatel zřekl honorářů z prodeje v prospěch nadace!

 

Proč „Alchymista“

Album je směsí nálad, žánrů a myšlenek. Je to směs popu, folku, rnb s nádechem latino prvků. K názvu alba inspirovala Norberta kniha „Alchymista“ od spisovatele Paola Coelho, která sděluje, že život je o plnění snů. Norberta též inspirovala k přestěhování se do Prahy a k dělaní hudby. Díky knižní inspiraci se snaží naplnit tak „osobní příběh“, jak praví kniha.

Název „Alchymista“ koresponduje s účelem alba: pomoct k namíchání toho správného léku proti rakovině, která Norbertovi vzala člena rodiny – sestřenici, když byl ještě malé dítě.

„Alchymista je jako já: plný zvratů, nálad, myšlenek, úvah a pokory. Jsem šťastný, že jsem mohl udělat takovou desku, která moji duši odhalí světu takovou jaká je. Nedělal jsem album pro hudební kritiky, dělal jsem desku plnou života takového jaký je.“ je nosná myšlenka Norberta při rekapitulaci svého díla.

 

Alchymista podpoří výzkum léčby rakoviny

Norbert projevil kromě svého talentu a nadání také další důležité vlastnosti – odpovědnost, soucit, empatii. Již dva roky úzce spolupracuje s nadací pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná:: „Rakovina mi vzala sestřenici, kterou jsem miloval. Práce pro nadaci RVV mne naplňuje radostí, že i já mohu možná pomoci zachránit lidský život svou hudbou…“

Proto se rozhodl zříci svého honoráře z prodeje alba a výtěžek z nákladu 2 500 ks poputuje v plné výši právě nadaci Rakovina věc veřejná a bude použit na výzkum protinádorových léčiv.

Celková částka by se tak měla v konečném součtu vyšplhat na úctyhodných 450 000,- Kč, což je v našich krajinách nevídané gesto.

Stejný projekt plánuje Norbert nabídnout na podzim nadaci proti rakovině na Slovensku. V současné době probíhá výběr nadace, kterou chce Norbert albem podpořit.

 

Podpořte koupí CD Alchymista Nadaci Rakovina věc veřejná

Cena alba byla záměrně stanovena tak, aby byla dostupná pro každého: činí 180,- Kč.

CD se dá zakoupit pomocí sms správy na čísle 902 10, ve tvaru NRVV CD JMENO PRIJMENI ADRESA (bez diakritiky) a suma 249.- Kč, ve které je zahrnuto poštovné a balné bude přičtena k telefonnímu účtu v následujícím fakturačním období.

 

Ukázky

Na záznam z křtu CD Alchymista, který se konal 3.5.2012 v Angels Café se můžete podívat na videu níže, stejěn jako na ukázky Norbertovy tvorby.