Equal Pay Day, Praha (den rovnosti platů)

12.04.2012 10:00

(BPW II) Equal Pay Day – Den rovnosti platů „ženy ženám a nejen jim“ se velmi rychle blíží. Přijďte 12. 4. 2012 na Václavské náměstí a do Domu módy. Více informací na www.equalpayday.cz

Místa u kulatého stolu mentorek si nyní můžete rezervovat zde.

Akci pořádá nezisková organizace Business and Professional Women in Prague ( www.bpwcr.cz )

Equal Pay Day 2011

Dne 14.4.2011 proběhl 2. ročník akce Equal Pay Day do NC Palladium, kterou pořádala nezisková organizace Business and Professional Women (BPW). Tato organizace působí ve více než 94 zemích na celém světě a má své zastoupení jak v OSN, tak v Radě Evropy.

EQUAL PAY DAY „Den rovnosti příjmů pro obě pohlaví“ je celosvětovou akcí pořádanou s cílem upozornit na rozdíly platů mužů a žen, které se liší ve všech zemích EU. V České republice ženy vydělávají v průměru o 26 % méně než muži.

Ve čtvrtek, 14. 4. 2011, v nákupním centru Palladium, od 14 do 20 hodin, jste mohly vidět hudební a taneční vystoupení, módní přehlídky a rozhovory se zajímavými hosty.

Vybrané obchody nabídly slevy na nákup ženám, které se prokázaly symbolem akce – červenou taškou s logem EPD. Tašky včetně dárků od partnerů akce byly k dispozici u pódia ve 2.patře. Po celý den probíhaly hudební a taneční vystoupení, módní přehlídky, rozhovory se zajímavými hosty a prezentace produktů a služeb partnerů.

Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu MAMMA HELP pozvala ženy k individuálním konzultacím prevence onemocnění.

Kromě doprovodného programu jste mohly využít jedinečnou příležitost osobního setkání se ženami, které dosáhly významných pozic v různých oborech jak ve státní, tak v soukromé sféře. Při diskusi u kulatých stolů na různá témata (tzv. Mentoring) jste se mohly zeptat na otázky z pracovní oblasti i osobního růstu, které vás zajímají, viz Mentoring, Témata mentoringu a Profily mentorek.

Pracující máma byla jedním z mediálních partnerů této akce.